en
River of Fundament reż. Matthew BarneyRiver of Fundament reż. Matthew Barney
Aktualności
29 lipca 2016

Jedyne pokazy "River of Fundament" Matthew Barneya na 16. MFF T-Mobile NH

River of Fundament (2014) to najnowsze i dotąd najbardziej monumentalne ekranowe dzieło Matthew Barneya - artysty mieszkającego w Nowym Jorku, laureata prestiżowych nagród, m.in. na Documenta w Kassel, Biennale w Wenecji czy San Francisco International Film Festival. W jego kinematograficznej operze (powstałej na kanwie kontrowersyjnej powieści Starożytne wieczory Normana Mailera) egipska mitologia przeplata się ze współczesną kulturą Stanów Zjednoczonych. Niczym we śnie, sekretne rytuały doby faraonów mieszają się z historią amerykańskiego przemysłu samochodowego, a plemienne pieśni Indian z eksperymentalną muzyką orkiestrową, skomponowaną przez Jonathana Beplera.

Barney, znany publiczności festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty chociażby z cyklu Cremaster, słynie z kreacji zawiłych i spektakularnych widziadeł, które pochłaniają widza, nie pozostawiając go obojętnym. Te hybrydyczne światy w równym stopniu uwodzą, co odpychają wizualnie. Film River of Fundament - obfitujący w tajemnice, budzący nierzadko skrajne emocje - jest właśnie jednym z takich światów.

W programie festiwalu będzie można obejrzeć także 5 części Cremastera, nakręcony wspólnie z Björk Drawing Restraint 9 (2005)czy zapis performance'u Barneya De Lama Lâmina (2004).

Pokazy: 29 lipca (piątek), godz. 17.00, 30 lipca (sobota), godz. 17.00

Narodowe Forum Muzyki (Plac Wolności 1)

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy dla posiadaczy karnetów), w kasach Narodowego Forum Muzyki i na stronie www.nfm.wroclaw.pl/bilety 

Galeria zdjęć

starsza lista nowsza