en
Julieta reż. Pedro AlmodóvarJulieta reż. Pedro Almodóvar
Aktualności
21 lipca 2016

Trzy filmy i opera "Zagubiona autostrada" na otwarcie

Na otwarcie festiwalu o 17.30 (KNH 1) zaprezentowana zostanie Julieta, najnowszy film Pedro Almodóvara. Przy okazji tego pokazu dyrektor festiwalu Roman Gutek i dyrektor artystyczna Joanna Łapińska zainaugurują tegoroczne Nowe Horyzonty. Oparta na prozie kanadyjskiej noblistki Alice Munro Julieta to powrót hiszpańskiego mistrza do świata kobiet i ich namiętności - historia matki poszukującej córki, która zerwała z nią kontakt. Film będzie można zobaczyć jeszcze tego samego dnia na o 20.30 (KNH 1) oraz 22 i 29 lipca w KNH.

Drugim filmem otwarcia jest Cmentarz wspaniałości, najsłynniejszego tajskiego filmowca, laureata Złotej Palmy, Apichatponga Weerasethakula, w której wraca on do wioski swego dzieciństwa. To tajemnicza, wielowymiarowa opowieść o kobiecie nawiązującej kontakt z pogrążonym w śpiączce żołnierzem. Cmentarz wspaniałoścido zobaczenia dzisiaj o 20 (KNH 8) oraz 24 i 29 lipca w KNH 9.

Trzecią propozycją wieczoru, którą pokażemy o 22.30 w KNH 9 będzie Neon Demon kontrowersyjnego duńskiego reżysera Nicolasa Windiga Refna. Hipnotyczny thriller o zabójczej obsesji piękna w świecie mody. W roli głównej Elle Fanning. Na pozostałe pokazy filmu zapraszamy 23 i 24 lipca (KNH 1).

W dniu otwarcia tegorocznej edycji festiwalu odbędzie także wydarzenie specjalne w ramach programu ESK 2016 - polska prapremiera opery Zagubiona autostrada opartej na filmie Davida Lyncha. Spektakl z librettem Elfriede Jelinek i Olgi Neuwirth (odpowiedzialnej też za muzykę), w reżyserii Natalii Korczakowskiej i w międzynarodowej obsadzie (Barbara Kinga Majewska, Holger Falk, David Moss) zostanie pokazany o godz. 20 w Narodowym Forum Muzyki. Zostanie powtórzony także 23 lipca.

Czytaj i bądź na bieżąco

W tym roku zamiast papierowej edycji proponujemy internetową gazetę festiwalową "Na horyzoncie", w której znajdują się codziennie najświeższe informacje z życia festiwalu. Piszemy o twórcach i ich filmach, recenzujemy i polecamy spotkania z gośćmi i rozmaite wydarzenia towarzyszące. W dzisiejszym numerze m.in.: Roman Gutek, Joanna Łapińska i Ewa Szabłowska opowiadają o najbardziej ekscytujących wydarzeniach festiwalu. Polecamy! cojestgrane24.wyborcza.pl

Nagroda Publiczności

Wśród nowohoryzontowych nagród ta jest tą, która szczególnie cieszy twórców. Zapraszamy do udziału w plebiscycie publiczności, w którym biorą udział filmy Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty. Kupony do głosowania będą wręczane przed każdym pokazem konkursowymi należy je zwrócić po seansie. Film można ocenić w skali 1-6, zwyciężą ten, który uzyska najwyższą średnią ocen. Ogłoszenie wyników podczas gali wręczenia nagród 30 lipca.

Społeczność #nowehoryzonty

Zapraszamy do śledzenia informacji o festiwalu i oglądania transmisji z mastereclass z mistrzami kina na kanałach social media. Jesteśmy na Instagramie - @mff_nowehoryzonty, Twitterze - @nhoryzonty, Facebooku - @MFFNoweHoryzonty, Snapchacie - nowe_horyzonty. Swoje posty o festiwalu hashtagujcie jako #nowehoryzonty i dzielcie się swoimi wrażeniami filmowymi.

Baw się w Arsenale

Dziś rusza Klub Festiwalowy we wrocławskim Arsenale. Codziennie od 22 koncerty i najlepsi dj-e, także w ramach projektu T-Mobile Electronic Beats. Startujemy 21 lipca o 22 dj-ejskim setem Filipa na Bosaka - muzyka, pisarza, reżysera, współpracownika Wrocławskiego Teatru Radioaktywnego. Szczegółowy program

starsza lista nowsza