en
Ederly reż. Piotr DumałaEderly reż. Piotr Dumała
Aktualności
24 lipca 2016

Ostatni film Chantal Akerman, retrospektywa Pippo Delbono, "Ederly" Dumały

Na początek niedzielnej uczty filmowej proponujemy nagrodzony za reżyserię w Berlinie film Mii Hansen-Løve Co przynosi przyszłość z Isabelle Huppert (10.15 KNH 9) albo ostatni dokument tragicznie zmarłej belgijskiej reżyserki Chantal Akerman No Home movie (10.15, KNH 7). Można też, zająwszy rano miejsce w KNH 6, poświęcić cały dzień bohaterowi naszej retrospektywy, wybitnemu włoskiemu reżyserowi teatralnemu i filmowemu Pippo Delbono. O 10.00 jego krótkometrażowe Lęk i Blue Sofa, o 13.00 Ten okrutny mrok, zaś o 16.00 Miłość z krwi i kości oraz Indie, które tańczą.

Wczesnym popołudniem czas na dokument z Konkursu Filmów o Sztuce - o nowatorskim i ekstrawaganckim DJ-u: Hot Sugar i jego zimny świat (reż. Adam Bhala Lough, 13.15, KNH 7). Alternatywą może być rosyjski Student Kiryła Serebrennikowa o chrześcijańskim ekstremiście (13.15 KNH 9). Zaś w KNH 4 o 16.00 odbędzie się seans dokumentu o brazylijskim fenomenie subkultury fanów Beyoncé Czekając na B Abigail Spindel i Paula Cesara Toledo (sekcja KFoS). W tym samym paśmie konkursowe Ederly - czarno-biała aktorska fabuła mistrza animacji Piotra Dumały (16.15 KNH 8).

O 18.45 KNH 3 warto wybrać się na Freak Orlando niemieckiej eksperymentatorki Ulrike Ottinger - surrealistyczną podróż przez epoki inspirowaną powieścią Virginii Wolf. Albo o 19.00 w KNH 2 przypomnieć sobie nagrodzony swego czasu Złota Palmą przejmujący Pokój syna Nanniego Morettiego.

Z wieczornych seansów do wyboru m.in. niezapomniane dzieło Davida Lyncha Blue Velvet o 21.45 w KNH 2, lub o 22.15 w KNH 7 1000 oczu dr Maddina - dokument Yvesa Montmayeura o kanadyjskim reżyserze-ekscentryku (i ulubieńcu Nowych Horyzontów) Guyu Maddinie.

Z filmowych lektur polecamy stronę Nowych Horyzontów - codziennie w "Gazecie Wyborczej", oraz internetową Gazetę Festiwalową "Na horyzoncie", a w niej dziś m.in. spotkanie z Anną Biller i Piotrem Dumałą.

starsza lista nowsza