en
Knives Out reż. Przemysław WojcieszekKnives Out reż. Przemysław Wojcieszek
Aktualności
26 lipca 2016

Kino Basków, nowe filmy braci Dardenne, Terence’a Daviesa i Przemysława Wojcieszka

Szósty dzień festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty zacząć można o 9.45 w KNH 1 z Nieznajomą dziewczyną braci Dardenne. Można go też zadedykować retrospektywie reżyserów z Kraju Basków, począwszy od porannego seansu filmu Ander Roberta Castona, nazywanego "baskijskim Brokeback Mountain" (9.45, KNH 3). Dla tych, którzy chcą kontynuować baskijski wątek: w tej samej sali o 12.45 zestaw krótkich filmów Víctora Erice, o 15.45 jego nastrojowe, intymne Południe, a o 18.45 w KNH 2 Yoyes Heleny Taberny o pierwszej kobiecie, kierującej ETA.

O 13.15 w KNH 9 pokaz nowego filmu klasyka francuskiego kina André Téchiné Mając 17 lat, w którym wraca do tematu traumy dojrzewania. Zaś o 16.15 w KNH 9 Sunset Song Terence'a Daviesa, bohatera retrospektywy na NH 8 - adaptacja kultowej szkockiej powieści Lewisa Grassica Gibbona ze zjawiskową Agyness Deyn. O 16 także możliwość zobaczenia kolejnej porcji znakomitych filmów z konkursu Polskie Filmy Krótkometrażowe (KNH 5).

O 19.15 w sali KNH 9 zapraszamy na pokaz specjalny, będzie to Knives Out, najnowszy film niezależnego polskiego reżysera, od lat związanego z festiwalem - Przemysława Wojcieszka. W tym czasie w KNH 3 o 18.45 - Piękna praca z 1999 roku francuskiej mistrzyni Claire Denis, niepokojący, poetycki film o żołnierzach Legii Cudzoziemskiej z Denisem Lavantem. A na zakończenie dnia proponujemy film z sekcji Nocne Szaleństwo - niepozbawiony czarnego humoru mroczny spaghetti western Bandyci i aniołki JT Mollnera.

Między seansami najlepszą lekturą będzie internetowa Gazeta Festiwalowa "Na horyzoncie", a w niej dziś m.in. Nanni Moretti i autorzy filmu Ja, Olga Hepnarová Tomáš Weinreb i Petr Kazda. Gazetę znajdziecie codziennie pod adresem: www.cojestgrane24.pl/nahoryzoncie

starsza lista nowsza