en
Mroczne bestie reż. Felipe GuerreroMroczne bestie reż. Felipe Guerrero
Aktualności
31 lipca 2016

Pokazy nagrodzonych filmów i ostatnie seanse

Ostatniego dnia festiwalu zapraszamy na pokaz nagrodzonych filmów. O 13.15 w KNH 9 można będzie obejrzeć nagrodzone FIPRESCI Mroczne bestie Felipe Guerrero. W tej samej sali o 16.15 laureat Grand Prix festiwalu Ostatnie dni miasta Tamera El Saida, a o 19.15 wybrane przez publiczność najlepszym filmem Wszystkie nieprzespane noce Michała Marczaka. O 16 w KNH 5 będzie można obejrzeć nagrodzone europejskie i polskie filmy krótkometrażowe, a o 16.15 w KNH 8 - zwycięzców konkursu Powiększenie i najlepszy obraz Konkursu Filmów o Sztuce - Magiczna substancja we mnie Yumany Manny.

Dziś także ostatnia na tym festiwalu okazja by przedstawić Nowe Horyzonty dzieciom - o 10 w KNH 5 Filmy dla dzieci 7+ oraz towarzyszące im warsztaty. Dojrzalsi widzowie niedzielny poranek mogą spędzić w towarzystwie Zagubionych  Petra Zelenki (9.45, KNH 1), albo obejrzeć dokument Ciało do ciała Mario Brenty i Karine De Villers (10.00, KNH 6) o włoskim twórcy teatralnym i filmowym Pippo Delbono, który był gościem Nowych Horyzontów.

Po południu ostatnie pokazy: Sunset Song Terence'a Daviesa z Agyness Deyn i Peterem Mullanem (13.15, KNH 8) oraz No Home Movie - dokument tragicznie zmarłej Chantal Akerman o jej relacjach z matką (15.45, KNH 3). O 19.15 w KNH 8 po raz ostatni Syn Józefa Eugène Greena, zaś na finałowy pokaz na Rynku film, który otwierał festiwal w zeszłym roku - Zupełnie Nowy Testament Jaco Van Dormaela.

W internetowej Gazecie Festiwalowej "Na horyzoncie" dziś: Agnieszka Holland, Michał Marczak oraz zwycięzcy festiwalu o nagrodach. Do przeczytania pod adresem: www.cojestgrane24.pl/nahoryzoncie.

starsza lista nowsza