en
Mr Gaga reż. Tomer HeymannMr Gaga reż. Tomer Heymann
Informacje prasowe
05 lipca 2016

Zaproszenie na warszawską konferencję prasową 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Zapraszamy na dzisiejszą konferencję prasową 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (21 - 31 lipca 2016), podczas której zostanie przedstawiony program festiwalu.


wtorek, 5 lipca, godz. 10.00

Państwomiasto
ul. Gen. Andersa 29, Warszawa


W konferencji wezmą udział:

- Joanna Łapińska - Dyrektor Artystyczna Festiwalu
- Roman Gutek - Dyrektor Festiwalu
- Dominik Domański - T-Mobile Polska S.A

Po konferencji, o godzinie 12.00 zapraszamy do Kina Muranów (ul. Gen. Andersa 5) na pokaz prasowy filmu Mr Gaga Tomera Heymanna. Film trafi na ekrany kin w 2017 roku oraz będzie pokazywany w Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce podczas 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

Mr Gaga, reżyseria: Tomer Heymann

Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia, 2015

Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia - powtarza uczniom Ohad Naharin. Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca - GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. Mr Gaga to coś więcej niż film biograficzny. Heymanna interesuje, jak te wszystkie doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film porywa jak Pina.

Zwiastun filmu


Kontakt do mediów:

Błażej Grzechnik
tel. 600 534 978 
blazej.grzechnik@snh.org.pl

Agata Burdzy
tel. 606 884 810 
agata.burdzy@snh.org.pl

Anna Sańczuk
tel. 608 430 538
anna.sanczuk@snh.org.pl

starsza lista nowsza