Kontrowersyjny Kieł Giorgosa Lanthimosa zostanie pokazany w piątek 3 czerwca w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (ul. Chodakowska 19/3), będzie mu towarzyszyć zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe "Kinematograf"dyskusja z udziałem ekspertów. Przedpremierowa projekcja filmu to wstęp do ogólnopolskiej konferencji poświęconej problematyce zła w kinie.
Zło czasu wojny i pokoju, obłęd, szaleństwo, mroczna strona człowieka czy filmowa przemoc - zło we wszystkich filmowych odmianach będzie tematem przewodnim ogólnopolskiej konferencji naukowej organizowanej przez studentów Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Wykłady i panele dyskusyjne odbędą się w dniach 3-4 czerwca. Udział w konferencji zapowiedziało około sześćdziesięciu kulturoznawców, filmoznawców, psychologów, filologów i prawników z całej Polski. Zaplanowano liczne dyskusje, w tym spotkanie z Robertem Glińskim, poświęcone jego filmowi Niedzielne igraszki.
"Okazało się, że tematyka zła w filmie jest wyjątkowo nośna, pojemna i frapująca. Konferencja jest doskonałą okazją do podjęcia twórczych dyskusji w gronie przedstawicieli różnych dziedzin, których łączy określona wrażliwość w postrzeganiu współczesnej kultury oraz zainteresowanie kulturowymi obrazami zła" - mówi Aleksandra Drzał-Sierocka, filmoznawczyni z SWPS i współorganizatorka wydarzenia.