program – lista filmów
Festiwal
Przygotowanie i organizacja
Idea
Struktura festiwalu
Przyjaciele festiwalu
Regulamin zgłaszania filmów
Festiwalowa aplikacja na smartfony
Ważne terminy
Miejsca i obiekty festiwalowe
Wolontariat
Archiwalne strony
Kontakt
Program
O programie
Kalendarz projekcji
Lista filmów
Konkursy
Panorama
Opery filmowe
Ale kino+
Trzecie Oko
Retrospektywy
Sekcje specjalne
Inne sekcje
Wydarzenia towarzyszące
Koncerty w Klubie Festiwalowym
Po 16. edycji
Laureaci 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Wyniki plebiscytu publiczności
Program
Gazeta festiwalowa "Na horyzoncie"
Fotodziennik
Spotkania z twórcami
Gazeta Café
Nowe Horyzonty Rzeczywistości
Mistrzowie Europejskiego Kina na żywo
Galeria portretów
Varia
Klub Krytyków Forum NH
Ciekawostki z przestrzeni NH
XX Konkurs o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka
Industry
Aktualności branżowe
Akredytacje branżowe
Zgłoś film
Regulamin zgłaszania filmów
Studio Nowe Horyzonty 2016 - podsumowanie
Polish Days - podsumowanie
A Sunday in the Country - podsumowanie
Archiwum: Studio NH
Archiwum: Polish Days
Materiały do pobrania
Kontakt
English version
indeks filmów
– wszystkie dni –
21 lipca
22 lipca
23 lipca
24 lipca
25 lipca
26 lipca
27 lipca
28 lipca
29 lipca
30 lipca
31 lipca
wszystkie cykle
Otwarcie / Zamknięcie
Konkurs Nowe Horyzonty
Konkurs Filmy o Sztuce
Europejskie Filmy Krótkometrażowe
Polskie Filmy Krótkometrażowe
Konkurs Powiększenie
Pokazy specjalne
Panorama Gala
Panorama
Ale kino+
Anna Biller
Trzecie Oko: Posthumanizm
Mistrzowie Kina Europejskiego
Mistrzowie: Nanni Moretti
Mistrzowie: Víctor Erice
Pippo Delbono
Matthew Barney
Kino baskijskie
Shakespeare Lives in Film
Nocne Szaleństwo
Sezon 2015/2016
Gdynia na Horyzoncie
Filmy dla dzieci
Pokazy na Rynku
48 Hour Film Project Wrocław 2016
Opery filmowe
Klub Festiwalowy w Arsenale
Scena Artystyczna
Mistrzowie Kina Europejskiego
Mistrzowska lekcja kina: Claire Denis
Masterclass: Claire Denis
27 lip
16:00
Pasaż
Piękna praca
Good Work / Beau travail
Claire Denis / Francja 1999 / 82’
26 lip
18:45
knh 3
35 kieliszków rumu
35 Shots of Rum / 35 rhums
Claire Denis / Francja, Niemcy 2008 / 100’
27 lip
12:45
knh 3
Wakacje z Moniką
Summer with Monika / Sommaren med Monika
Ingmar Bergman / Szwecja 1953 / 96’
28 lip
15:45
knh 3
Mona i ja
Mona and I / Mona et moi
Patrick Grandperret / Francja 1989 / 90’
28 lip
21:45
knh 3
Mistrzowska lekcja kina: Rozmowa Víctor Erice - Manuel Asín
Masterclass: Víctor Erice - Manuel Asín Conversation / Conversación Víctor Erice - Manuel Asín
28 lip
16:00
Pasaż
Złodzieje rowerów
Bicycle Thieves / Ladri di biciclette
Vittorio De Sica / Włochy 1948 / 89’
28 lip
12:45
knh 3
Mistrzowska lekcja kina: Jessica Hausner
Masterclass: Jessica Hausner
22 lip
16:00
Pasaż
Lovely Rita
Jessica Hausner / Austria 2001 / 79’
23 lip
15:45
knh 3
Lourdes
Jessica Hausner / Austria, Francja, Niemcy 2009 / 99’
22 lip
12:45
knh 3
Dyskretny urok burżuazji
The Discreet Charm of the Bourgeoisie / Le charme discret de la bourgeoisie
Luis Buñuel / Francja 1972 / 105’
22 lip
21:45
knh 3
Mistrzowska lekcja kina: Agnieszka Holland
Masterclass: Agnieszka Holland
31 lip
16:00
Pasaż
Kobieta samotna
A Lonely Woman
Agnieszka Holland / Polska 1981/87 / 92’
31 lip
12:45
knh 3
Całkowite zaćmienie
Total Eclipse
Agnieszka Holland / Wielka Brytania, Francja, Belgia 1995 / 111’
30 lip
15:45
knh 3
Ukryte
Hidden / Caché
Michael Haneke / Francja, Austria, Niemcy, Włochy 2005 / 118’
29 lip
21:45
knh 3
Mistrzowska lekcja kina: Andriej Konczałowski
Masterclass: Andrey Konchalovskiy
29 lip
16:00
Pasaż
Kurka Riaba
Assia and the Hen with the Golden Eggs / Kurochka Ryaba
Andrey Konchalovskiy / Rosja, Francja 1994 / 117’
28 lip
18:45
knh 3
Białe noce listonosza Aleksieja Triapicyna
The Postman's White Nights / Belye nochi pochtalona Alekseya Tryapitsyna
Andrey Konchalovskiy / Rosja 2014 / 90’
29 lip
12:45
knh 3
Mistrzowska lekcja kina: Nanni Moretti
Masterclass: Nanni Moretti
24 lip
16:00
Pasaż
Niewolnica miłości
A Slave of Love / Raba lyubvi
Nikita Mikhalkov / ZSRR 1976 / 94’
24 lip
21:45
knh 3
Mistrzowska lekcja kina: Cristian Mungiu
Masterclass: Cristian Mungiu
26 lip
19:00
Pasaż
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni
4 Months, 3 Weeks and 2 Days / 4 luni, 3 săptămâni și 2 zile
Cristian Mungiu / Rumunia 2007 / 113’
27 lip
09:45
knh 3
Egzamin
Graduation / Bacalauréat
Cristian Mungiu / Rumunia, Francja, Belgia 2016 / 128’
26 lip
15:45
knh 1
28 lip
21:45
knh 1
30 lip
09:45
knh 1
Pali się, moja panno
The Firemen's Ball / Hoří, má panenko!
Miloš Forman / Czechy, Włochy 1967 / 70’
26 lip
21:45
knh 3
Mistrzowska lekcja kina: Ulrike Ottinger
Masterclass: Ulrike Ottinger
25 lip
16:00
Pasaż
Freak Orlando
Ulrike Ottinger / Niemcy Zachodnie 1981 / 126’
24 lip
18:45
knh 3
Cień Chamissa, część 1: Alaska i Aleuty
Chamisso’s Shadow, Part 1: Alaska and Aleutian Islands / Chamissos Schatten, Teil 1: Alaska und Aleutische Inseln
Ulrike Ottinger / Niemcy, Austria, Szwajcaria 2016 / 190’
22 lip
15:00
knh 2
Cień Chamissa, część 2: Czukotka i Wyspa Wrangla
Chamisso’s Shadow, Part 2: Chukotka and Wrangel Island / Chamissos Schatten, Teil 2: Tschukotka und Wrangel-Insel
Ulrike Ottinger / Niemcy, Austria, Szwajcaria 2016 / 345’
23 lip
15:00
knh 2
Cień Chamissa, część 3: Kamczatka i Wyspa Beringa
Chamisso’s Shadow, Part 3: Kamchatka and Bering Island / Chamissos Schatten, Teil 3: Kamtschatka und Bering-Insel
Ulrike Ottinger / Niemcy, Austria, Szwajcaria 2016 / 174’
24 lip
15:00
knh 2
Mr. Freedom
William Klein / Francja 1967 / 95’
25 lip
21:45
knh 3
Mistrzowska lekcja kina: Carlos Saura
Masterclass: Carlos Saura
23 lip
16:00
Pasaż
Nakarmić kruki
Cria cuervos / Cría cuervos
Carlos Saura / Hiszpania 1976 / 110’
22 lip
18:45
knh 3
Ja, Don Giovanni
I, Don Giovanni / Io, Don Giovani
Carlos Saura / Włochy, Hiszpania, Austria 2009 / 127’
23 lip
12:45
knh 3
Argentyna, Argentyna
Argentina / Zonda: folclore argentino
Carlos Saura / Argentyna, Hiszpania, Francja 2015 / 85’
24 lip
09:45
knh 3
27 lip
22:15
knh 3
Pianista
The Pianist
Roman Polański / Polska, Niemcy, Francja, Wielka Brytania 2002 / 148’
23 lip
21:45
knh 3
Mistrzowska lekcja kina: Petr Zelenka
Masterclass: Petr Zelenka
30 lip
16:00
Pasaż
Bracia Karamazow
The Karamazov Brothers / Karamazovi
Petr Zelenka / Czechy, Polska 2008 / 110’
30 lip
12:45
knh 3
Zagubieni
Lost in Munich / Ztraceni v Mnichove
Petr Zelenka / Czechy 2015 / 105’
29 lip
18:45
knh 1
30 lip
21:45
knh 1
31 lip
09:45
knh 1
Wstyd
Shame
Steve McQueen / Wielka Brytania 2011 / 99’
30 lip
21:45
knh 3
do góry
pełna wersja strony