en
Industry
02 marca 2016

Nabór do 7. edycji Studia Nowe Horyzonty rozpoczęty!

W dniach 24-27 lipca 2016 już po raz siódmy 24 młodych reżyserów i producentów europejskich pozna tajniki międzynarodowego rynku filmowego podczas Studia Nowe Horyzonty - najważniejszego programu szkoleniowego w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (21-31 lipca 2016).

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli pogłębiać swoją wiedzę o produkcji, promocji i strategii międzynarodowej oraz dystrybucji filmów. Pod kierunkiem ekspertów przygotują także prezentację swoich projektów (pitching), a także rozmawiać będą o swojej pracy i planowaniu kariery. Studio Nowe Horyzonty to świetna okazja do wymiany doświadczeń z profesjonalistami z branży filmowej z całej Europy.

Nabór na tegoroczną edycję warsztatów Studio Nowe Horyzonty otworzy się 2 marca (środa) o 12.00. Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny online tylko do 18 kwietnia 2016.

Lista uczestników i wstępna lista wykładowców tegorocznej edycji zostanie ogłoszona w pierwszej połowie czerwca. W razie pytań prosimy o kontakt z Ulą Śniegowską, studio@nowehoryzonty.pl.

Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Creative Europe Desk Polska i London Film Academy we współpracy z Instytutem Kultury Rumunii, Austriackim Forum Kultury, Ambasadą Niderlandów, festiwalem Cinesonne w Paryżu oraz Instytutem Polskim w Tel Avivie.

W czasie 6. edycji Studia Nowe Horyzonty, która odbyła się w dniach 26-30 lipca 2015 roku podczas 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, ekspertami byli tacy doświadczeni profesjonaliści jak David Pope (London Film Academy), Raymond Phathanavirangoon (producent i selekcjoner), Guillaume de Seille (Arizona Films), Ewa Puszczyńska (Opus Film), a także James Mullighan (Cork Film Festival). Wśród uczestników znaleźli się m.in. reżyserzy Michał Szcześniak (Punkt wyjścia) i Marcin Dudziak (Wołanie), operator Kacper Czubak (Mów mi Marianna), a także producentki Karolina Kołtun, Marta Habior. Najlepszy pitch teamu Bena Branda, Wojtka Stuchlika i Beaty Rzeźniczek nagrodzono sesją tutoringu w LFA oraz ofertą postprodukcji we Wrocławskim CeTA.

Jeden z zeszłorocznych ekspertów tak poleca Studio Nowe Horyzonty:

'Studio to jedno z lepiej zorganizowanych i przynoszących najlepsze efekty spotkań rozwijających umiejętności filmowe, w jakich miałem przyjemność uczestniczyć. Wydarzenie gromadzi najważniejsze talenty z Polski i z zagranicy, i zapewnia im warunki do rozwoju projektu oraz jego prezentacji międzynarodowemu środowisku. A do tego odbywa się w czasie jednego z najważniejszych festiwali filmowych w Europie! Gratuluję wszystkim zaangażowanym.'

Zapraszamy!

starsza lista nowsza