en

Jury Konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych

Juan Daniel F. Molero

Urodzony w 1987 roku w Limie, peruwiański reżyser, montażysta, producent. Studiował w Buenos Aires. Zarówno tam, jak i w Nowym Jorku zdobył swoje pierwsze doświadczenia w dziedzinie dziennikarstwa filmowego, blogów wideo, filmu eksperymentalnego i programowania filmowego. W 2012 roku założył Tiempo Libre Studio, gdzie realizuje filmy. Jego filmy były pokazywane na wielu renomowanych festiwalach, takich jak MFF w Rotterdamie, MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, BAFICI, FIDMarseille, Valdivia, Lima Independiente i La Habana, w tym, w takich miejscach jak Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, Muzeum Sztuki w Limie i La Casa Encendida w Madrycie. Jego najnowszy film fabularny, Videophilia, zdobył pierwszą nagrodę dla kina peruwiańskiego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie 2015.

Kim Yutani

Selekcjonerka amerykańskich i światowych filmów fabularnych dla Sundance Film Festival. Rozpoczynała karierę w Outfest Los Angeles , jednej z największych na świecie imprez dla kina LGBT , gdzie była dyrektorką artystyczną i dyrektorką programową. Była członkinią Komitetu Nominacyjnego krótkich filmów Cinema Eye Honors i zasiadała w jury na Festiwalu Filmowym w Toronto i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Zanim zajęła się festiwalami, była krytyczką filmową i dziennikarką koncentrują się na kinie niezależnym.

Edvinas Pukšta

Selekcjoner Międzynarodowego festiwalu Filmowego w Wilnie. Odpowiedzialny za selekcję, programowanie, koordynowanie, negocjacje z agentami sprzedaży, planowanie wszystkich projekcji, zbieranie wszystkich informacji i danych dotyczących wydarzenia, przygotowywanie tekstów do oficjalnego katalogu od 2004 roku do chwili obecnej.