en
Cmentarz wspaniałości reż. Apichatpong WeerasethakulCmentarz wspaniałości reż. Apichatpong Weerasethakul

Ale kino+

W sekcji Ale kino+ znalazł się m.in. film Po burzy japońskiego mistrza rodzinnej psychodramy Hirokazu Kore-edy, adaptacja kultowej powieści Lewisa Grassica Gibbona - Sunset Song w reżyserii czołowego brytyjskiego przedstawiciela kina autorskiego Terence’a Daviesa z Agyness Deyn i Peterem Mullanem, czy Nieznajoma dziewczyna – belgijskich twórców minimalistycznego kina społecznego, braci Jean-Pierre’a i Luca Dardenne.

Partner medialny MFF T-Mobile Nowe Horyzonty zaprasza widzów tegorocznej edycji na sekcję ALE KINO+. W programie znajdą się filmy uznanych reżyserów, ulubieńców nowohoryzontowej widowni, których kino jest prezentowane i nagradzane na prestiżowych festiwalach na całym świecie.

ALE KINO+ to kanał, który powstał z miłości do filmu. Odkrywa przed widzem pełną panoramę światowej kinematografii - najlepsze produkcje amerykańskie i europejskie, w tym najnowsze seriale, festiwalowe odkrycia ze wszystkich kontynentów i kultowe pozycje klasyki. Oferuje ponad 250 seansów miesięcznie, nie przerywając filmów reklamami. To pierwszy kanał telewizyjny, który ma własną sekcję na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.