en

Zgłoś film na festiwal

Zgłoszenia filmów przyjmujemy od 1 stycznia - 15 marca 2016.

formularz zgłoszeniowy

16. T-Mobile Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu jak co roku pokaże autorskie filmy, wykraczające poza granice konwencjonalnego kina. Najważniejszą, najbardziej emocjonującą jego częścią są konkursy - prezentacja bezkompromisowych, innowacyjnych i oryginalnych filmów realizowanych przez twórców z Polski i całego świata, którzy poszukują nowego języka filmowego, ciekawej formy i poruszają tematy nieobecne w kinie głównego nurtu. Zapraszamy reżyserów, producentów, studia filmowe oraz szkoły filmowe i artystyczne do nadsyłania zgłoszeń. We wszystkich konkursach nagrody przyzna jury.

Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty to wybór premierowych, osobistych, często prowokacyjnych filmów z całego świata. Do wygrania w konkursie są trzy nagrody: Grand Prix dla najlepszego filmu i 20 000 Euro - przyznawane przez międzynarodowe jury, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Krytyków Filmowych FIPRESCI. Wszystkie nagrodzone filmy mają zagwarantowaną dystrybucję w Polsce.

Międzynarodowy Konkurs Filmy o Sztuce to wybór premierowych pełnometrażowych, autorskich dokumentów, eksperymentów i gatunkowych hybryd o artystach lub zainspirowanych różnymi dziedzinami i kierunkami w sztuce dawnej i współczesnej. Międzynarodowe jury przyzna nagrodę w wysokości 10 000 Euro z gwarancją dystrybucji w Polsce.

Konkurs Polskie Filmy Krótkometrażowe to propozycja dla twórców małej formy, szczególnie dla studentów uczelni filmowych i artystycznych. W konkursie mogą brać udział filmy dokumentalne, fabularne i animowane o długości do 30 minut. Nagrody przyznawane przez międzynarodowe jury.

Konkurs Europejskie Filmy Krótkometrażowe to propozycja dla filmowców z całej Europy - twórców filmów dokumentalnych, fabularnych oraz animowanych.

Konkurs Powiększenie jest skierowany do wrocławskiego środowiska filmowego i artystów sztuk wizualnych, jest Powiększenie. Jej celem jest promocja twórców audiowizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, jak również ich integracja z polską i zagraniczną branżą filmową.

Informujemy, że festiwal preferuje polskie premiery. Do międzynarodowych konkursów Nowe Horyzonty i Filmy o Sztuce nie można zgłaszać filmów, które były wcześniej prezentowane w Polsce.