en

Studio Nowe Horyzonty

27 - 30 lipca 2014

Studio Nowe Horyzonty to najważniejszy program szkoleniowy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Organizowane od 5 lat warsztaty wychowały już ponad 100 absolwentów z Polski i zagranicy. Współorganizatorami wydarzenia są Creative Europe Desk Polska i London Film Academy.

5. edycja Studia Nowe Horyzonty odbyła się w dniach 27 - 30 lipca 2014. W czasie warsztatów młodzi uczestnicy (reżyserzy i producenci) poznali tajniki międzynarodowego rynku filmowego - spotkali ekspertów, rozmawiali o swoich projektach i planowaniu kariery, a także zdobyli wiedzę o pitchingu, nawiązywaniu profesjonalnych kontaktów, a także rozwoju i pakietowaniu projektów filmowych.

Tegoroczni wykładowcy to profesjonaliści z dużym doświadczeniem: Gavin Humpfries, David Pope (London Film Academy), Marc Guidoni, Joanna Szybist (Fondivina), Raymond Phathanavirangoon (producent i selekcjoner), Guillaume de Seille (Arizona Films), Gulin Ustun (Istanbul FF, Meetings on the Bridge), Emre Yeksan (producent) i James Mullighan (Cork Film Festival). W ramach Studia Nowe Horyzonty odbył się także masterclass z Małgorzatą i Wojciechem Staroniami.

Wśród tegorocznych uczestników znaleźli się m.in. zwycięzcy Konkursu Młodego Kina na festiwalu w Gdyni w 2013 roku Paweł Maślona (Magma) i Julia Kolberger (Mazurek), a także producenci Klaudia Śmieja (Pod Mocnym Aniołem) i Paweł Kosuń (W cieniu). W ramach współpracy z festiwalami w Transylwanii, Locarno, Lizbonie, Stambule i Cinesonne w Paryżu, w Studiu Nowe Horyzonty wzięło także udział osiem osób z zagranicy.