en
Ja, Olga Hepnarová reż. Petr Kazda, Tomáš WeinrebJa, Olga Hepnarová reż. Petr Kazda, Tomáš Weinreb

Konkurs Powiększenie

W trzeciej edycji konkursu Powiększenie zostaną ponownie pokazane filmy oraz wideoklipy zrealizowane przez dolnośląskich filmowców i artystów wizualnych, w tym fabuła o czeskiej „masowej morderczyni” – Ja, Olga Hepnarová w reżyserii Tomáša Weinreba i Petra Kazdy z polską aktorką Michaliną Olszańską w tytułowej roli. Nagrody w sekcji zostały ufundowane przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016.

Konkurs POWIĘKSZENIE – filmy dokumentalne, fabularne, eksperymentalne, animowane, wideoklipy, prace wideo, filmy artystów wizualnych, etiudy szkolne

W Konkursie POWIĘKSZENIE mogą wziąć udział:

  • filmy zrealizowane przez twórców mieszkających lub studiujących na terenie województwa dolnośląskiego, lub wyprodukowane przez instytucję lub firmę z siedzibą zarejestrowaną na terenie województwa dolnośląskiego, lub takie, których tematyka w bezpośredni sposób odnosi się do Wrocławia i regionu Dolnego Śląska
  • filmy zrealizowane po 1 stycznia 2015 roku
  • filmy krótko-, średnio- i pełnometrażowe,
  • z konkursu wyłączone są filmy posiadające ogólnopolskiego dystrybutora, oraz finansowane w 100% przez TV
  • zakwalifikowane filmy udostępniane są organizatorom bezpłatnie.

Nagrody*:

  • Nagroda za najlepszy film i 10 000 złotych dla reżysera najwyżej ocenionego filmu
  • Nagroda za najlepszy wideoklip i 5 000 złotych dla reżysera najwyżej ocenionego wideoklipu.
  • Stypendium POWIĘKSZENIE dla twórcy poniżej 40 roku (mieszkającego lub studiującego na Dolnym Śląsku), wypłacane przez 12 miesięcy w wysokości 1 000 złotych miesięcznie. Nagrody przyznawane są przez polskie jury.

Filmy spełniające kryteria konkursu Polskie Filmy Krótkometrażowe  mogą być zgłaszane w obu kategoriach.* Wygrane w konkursach podlegają opodatkowaniu, na podstawie art. 13 pkt 2 UPDOF, z tytułu udziału w konkursach z dziedziny nauki, kultury i sztuki oraz dziennikarstwa. Nagrody zostaną wypłacone po potraceniu zaliczki na podatek wg stawki 18 %, przy uwzględnieniu kosztów uzyskania przychodów w wysokości 20 %.

** Dystrybutorem filmów w Polsce będzie Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jest organizacją non-profit i ma ograniczony budżet na zakup filmów. Jeśli oczekiwania dotyczące opłaty będą wyższe niż możliwości finansowe Stowarzyszenia, prawa do filmu nie zostaną zakupione.

*** Nagroda dystrybucyjna przysługuje wyłącznie filmom, które nie mają polskiego dystrybutora.