en

Jury Konkursu Europejskich Filmów Krótkometrażowych

Lukasz Ronduda    

Pisarz, badacz, scenarzysta, reżyser. W swojej działalności skupia się na styku sztuki współczesnej i kina. Kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Badacz i znawca filmu eksperymentalnego. Absolwent programu reżyserskiego i scenariuszowego w Szkole Wajdy. Producent wielu filmowych realizacji najwybitniejszych artystów polskich. Pomysłodawca Na- grody Filmowej PISF i MSN na produkcję filmu fabularnego dla artysty z pola sztuk wizualnych. Autor powieści W połowie puste (wyd. Lampa i iskra boża, Warszawa 2011), której bohaterem jest Oskar Dawicki. Wydał wiele książek: M.in. Polska Nowa Fala, historia fenomenu, który nigdy nie istniał; Polska sztuka lat 70. Awangarda; Entuzjaści z amatorskich klubów filmowych 1,2,3... Film / Sztuka pomiędzy Eksperymentem a Archiwum; Star City. Future under commu- nism; Oskar Hansen, Open Form Architecture, Art and Pedagogy; KwieKulik. Autor wielu wystaw prezentowanych w najbardziej prestiżowych miejscach na świecie m.in. w Tate Modern w Londynie, Anthology Film Archives w NY, Whitechapel Art Gallery w Londynie, MACBA w Barcelonie. Ostatnio kuratorował m.in. Nowa Sztuka Narodowa (Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, 2012), Co Widać. Polska Sztuka Dzisiaj (Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa 2014), Oskar Hansen. Open Form in Architecture, Art and Didactic (MACBA, Barcelona, 2014; Seralves, Porto, 2015).

Flatform (Annamaria Martena i Roberto Taroni)

Flatform powstał w 2006 roku. Zajmuje się głównie produkcją instalacji artystycznych, których motywem przewodnim jest film i czas. Prace Roberto Troniego i Annamarii Marteny były wystawiane w najważniejszych muzeach i instytucjach na świecie, w tym m.in. w paryskim Pompidou, oraz na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym Rotterdamie, Melbourne i Wenecji.

Nicole Brenez 

Wykładowczyni filmoznawstwa na Sorbone Nouvelle, krytyczka filmowa i autorka wielu publikacji branżowych. Zajmuje się także organizowaniem wydarzeń filmowych i kuratorowaniem poszczególnych przeglądów.