en
NH Studio pitching workshops - David PopeNH Studio pitching workshops - David Pope

3. edycja Studia Nowe Horyzonty

Studio Nowe Horyzonty to inicjatywa przeznaczona dla młodych profesjonalistów z branży filmowej w Polsce. Jego zadaniem jest dostarczenie młodym osobom z branży filmowej wiedzy na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego.

Trzecia edycja Studia Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 23-26 lipca, podczas 12. MFF Nowe Horyzonty.

Warsztaty dostarczają młodym profesjonalistom wiedzy, którą rzadko mają okazję zdobyć w szkole filmowej - m.in. na temat promocji, marketingu filmowego, sprzedaży, pitchingu, networkingu, strategii festiwalowej, słowem, uczą ich właściwego podejścia do pracy i swojej kariery za granicą.

Nad tegorocznym programem studia ponownie czuwa Hayet Benkara, wieloletnia współpracowniczka festiwali w Rotterdamie, Toronto i Cannes. W program aktywnie włączona jest również London Film Academy. Jako wykładowcy zaproszeni zostaną doświadczeni eksperci z branży - producenci, agenci sprzedaży i programerzy festiwali, a także uznani twórcy.

W 2012 roku warsztaty poprowadzą, m.in. Agathe Valentin (Head of Sales w Films du Losange, Mathilde Henrot - współzałożycielka Festivalscope), i producenci zwiazani z London Film Academy: Ivana MacKinnon, David Pope i Alex Boden.

Wśród 24 uczestników znajdzie się 15 osób z Polski (reżyserzy, scenarzyści, producenci, operatorzy i kompozytorzy) wybranych spośród zgłoszeń, a także 9 osób z zagranicy wybranych przez partnerów wydarzenia - festiwale w Transylwanii, Lizbonie, Locarno, Cottbus i Cinesonne w Paryżu.

Przyjmowanie zgłoszeń na Studio Nowe Horyzonty zakończyło się 20 kwietnia. Wybrani uczestnicy zostaną o tym poinformowani jak najszybciej.

Współorganizatorem Studia Nowe Horyzonty jest Media Desk Polska i London Film Academy. Sponsorem wydarzenia jest T-Mobile.

Więcej informacji: Jan Naszewski, jan@snh.org.pl