en
Cristi Puiu, fot. Maciej KulczyńskiCristi Puiu, fot. Maciej Kulczyński

Galeria portretów

W inspirujących przestrzeniach wrocławskiego hotelu Monopol fotografowie: Łukasz Gawroński, Maciek Kulczyński i Rafał Placek od 2009 roku realizują sesje portretowe reżyserów filmowych, będących gośćmi festiwalu Nowe Horyzonty.

Efekty ich starań w postaci wielkoformatowych czarno-białych portretów można oglądać w Kinie Nowe Horyzonty, gdzie podczas festiwalu  ekspozycja już od pierwszego dnia jest systematycznie uzupełniana. Projekt, od początku pomyślany jako kronika niepowtarzalnych spotkań, na przestrzeni kilku lat rozrósł się do rozmiarów potężnego zbioru fotografii.

Łukasz Gawroński, fotograf popkultury. Na zamówienie czołowych polskich magazynów  portretuje rodzimych celebrytów, jest autorem okładek do tytułów prasowych i książek, albumów muzycznych i plakatów teatralnych. Jego zdjęcia prezentowały m.in. Instytut Kultury Polskiej w Pradze i Sztokholmie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, warszawska Fabryka Trzciny, Opera Bałtycka i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu. W 2010 w Pawilonie Polskim na World Expo w Szanghaju zaprezentował serię portretów osobistości polskiej kultury pt.: „Polska się uśmiecha”.

Rafał Placek, fotograf do zadań specjalnych. Tajniki zawodu opanował na katowickiej filmówce. Najchętniej pracuje w obszarze kultury wizualnej przemysłu i biznesu. Tworzy obrazy przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość oraz ludzi, których pasja jest motorem tych przemian.

Maciek Kulczyński, fotograf dokumentujący. Współpracuje z Polską Agencją Prasową. Inspiruje go codzienność, pasjonuje portret kreowany zwłaszcza ten naładowany emocjami.


Kliknij w zdjęcie poniżej by obejrzeć galerię portretów.

Galeria portretów 2016

Galeria portretów 2015

Galeria portretów 2014

Galeria portretów 2013

Galeria portretów 2012

Galeria portretów 2009-2011