en
Xiu Xiu Plays the Music of Twin PeaksXiu Xiu Plays the Music of Twin Peaks

Klub Festiwalowy w Arsenale

koncerty | sety dj-ów

strefa chillout | food trucki

codziennie od 22.00

Arsenał miejski, Cieszyńskiego 9, Wrocław

sprzedaż biletów na online oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty

bezpłatny wstęp do strefy chillout umożliwia akredytacja lub bilet na dowolny film festiwalowy, aktualny w dniu wizyty w Klubie Festiwalowym

kurator: Kostas Georgakopulos

kup bilet

W trakcie trwania festiwalu, codziennie od 22.00, zapraszamy do plenerowego Klubu Festiwalowego w Arsenale, którego program powstał w tym roku we współpracy z T-Mobile Electronic Beats.

Kalifornijskie post-punkowe eksperymentalne trio Xiu Xiu po raz ostatni zinterpretuje na żywo muzykę do kultowego serialu Miasteczko Twin Peaks.

Diabły na scenie, diabły wokalnie. Eskalacja wściekłości i jeden z najlepszych koncertów w życiu - mowa tu o amerykańskich szaleńcach z Ho99o9 w słowach Igora Prusakowskiego. Tego nie można przegapić. Lubimy takich łobuzów!

Muzyczne rodzinne trio, które trzeba zobaczyć razem na scenie? Wojciech, Piotr i Bartosz Waglewscy jako Waglewski Fisz Emade. Kolejnym polskim akceptem będzie koncert Much - Powracająca FALA. Na scenie wybrzmią uwspółcześnione wersje takich piosenek, jak choćby Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia.

The Bug to Kevin Martin brytyjski producent i DJ - ikona, z którym współpracują regularnie m.in. Grace Jones, Thom Yorke, Primal Scream, czy Beastie Boys. Znamy go m.in. z projektów God, Techno Animal i King Midas Sound. To bez wątpienia jedna z największych postaci muzyki ostatniego 20-lecia. W Arsenale wystąpi razem z Miss Red i Flowdanem - gwiazdami brytyjskiej grime music.

W tym roku po raz pierwszy na muzycznej scenie Nowych Horyzontów zagości T-Mobile Electronic Beats, w ramach której wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.* Obok Natalii Nykiel, która w krótkim czasie stałą się jedną z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju pojawi się Emika. Bezkompromisowi RSS B0YS zagrają obok punkrockowca elektroniki T.Raumschmiere. Na scenie także BAASCH ze swoim niezwykle nastrojowym, pełnym emocji głosem oraz wybuchowa mieszanka electro i house'u - warszawski duet Bert i Igor, czyli Last Robots. Wyjątkową niespodziankę na Nowe Horyzonty szykuje Artur Rojek, ambasador projektu Electronic Beats, który wystąpi w nieoczywistej roli... DJ-a.

Będzie to pierwsza z czterech zaplanowanych na ten rok festiwalowych scen muzycznych. Kolejne trzy dedykowane sceny Electronic Beats na festiwalach - Audioriver, OFF Festival oraz Up To Date Festival.

Wraz z partnerem głównym wydarzenia, T-Mobile, zapraszamy także na teren Arsenału przed dziedzińcem, gdzie na wygodnych pufach i leżakach opowiadać będzie można o największych zaskoczeniach filmowych, a przy okazji wypróbować menu z rozstawionych na terenie Muzeum food trucków (dania również dla wegetarian i wegan).

21.07, czwartek, 22.00 | Filip na Bosaka dj set | wstęp wolny*

Urodzony w 1982 roku w Nowym Sączu. Pisarz, muzyk i dziennikarz. Reżyser filmowy, scenarzysta i lektor radiowy. Autor nagradzanej wielokrotnie książki pt. Wiązka oraz bajek i piosenek do spektakli teatralnych dla dzieci. Publikował m.in. w "Gazecie Wyborczej" i "Dzienniku Polskim". Współpracownik Wrocławskiego Teatru Radioaktywnego. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym filmem Picture around Cage inspirowanym myślą i filozofią Johna Cage'a. DJ znany nie tylko na wrocławskiej, ale i międzynarodowej scenie.

22.07, piątek, 22.00 | Artur Rojek dj set | wstęp wolny*

Lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju. Artur Rojek jest również pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu odbywającego się nieprzerwanie od 2006 roku, który jest określany mianem najlepszej imprezy z muzyką niezależną w Polsce i wysoko ocenianej pośród innych tego typu imprez w Europie. W Arsenale wystąpi w roli DJ-a.

22.07, piątek, 00.00 | Last Robots | wstęp wolny*

Dziś Last Robots, wcześniej Electricity!, a indywidualnie - Bert i iRobot. Ten znany warszawski duet działa od 10 lat, choć obaj jego członkowie mają za sobą o wiele dłuższe doświadczenie DJ-skie. Dziś Last Robots nie tylko miksują na imprezach, ale przede wszystkim produkują własne nagrania, a także są autorami remiksów dla zespołów Plastic, Fox, Artybishop oraz dla Noviki. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów - ogromną popularnością cieszy się nowa wersja Piosenki Młodych Wioślarzy Kultu. Zajmują się również tworzeniem muzyki do reklam.

23.07, sobota, 22.00 | Xiu Xiu Plays the Music of Twin Peaks | bilety: 20 zł, 25 zł

Amerykański zespół to synonim eksperymentu, który odsyła do twórczości filmowej Davida Lyncha, zachwycając dźwiękami na granicy romantycznej gitarowej psychodelii i elektroniki. Tytuł projektu to również nazwa albumu, na którym znalazły się covery utworów pochodzących z oryginalnej ścieżki dźwiękowej kultowego serialu Twin Peaks. Impulsem do nagrania studyjnej płyty były koncerty, którymi Xiu Xiu uświetniało wystawę David Lynch. Between Two Worlds w Queensland Gallery of Modern Art w Brisbane.

23.07, sobota, 00.00 | BAASCH | wstęp wolny*

BAASCH to Bartek Schmidt - młody, ceniony producent, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jego muzyka oscyluje wokół ambitnej elektroniki, alternatywnego popu i muzyki filmowej. Porównywany jest do: Trust, The Knife, Depeche Mode, Davida Bowie. Komponując ścieżkę dźwiękową do głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu Tomasza Wasilewskiego Płynące wieżowce (Sensefloor, 2013), zyskał międzynarodowe uznanie jako oryginalny twórca muzyki filmowej.

24.07, niedziela, 22.00 | Fiordmoss | bilety: 14 zł, 18 zł

Czesko - norweska formacja z Berlina grająca muzykę indie-electro. Istnieją od 2008 roku. Ich utwory łączą w sobie elementy elektroniczne i akustyczny rock, a także pop i techno. Do tej pory wydali dwie EP-ki: Gliese w 2010 r. i Ink Bitten z 2012 r.

24.07, niedziela, 00.00 | T. Raumschmiere dj set | wstęp wolny*

T. Raumschmiere to Marco Haas. Ten DJ z Niemiec pokaże Wam, czym jest dokładnie punk techno. Wczesne inspiracje punk rockiem i hardcorem ukierunkowały go na późniejsze poczynania muzyczne. Zawsze "anty". W latach 90. współpracował z kultowym Zornem, tworzył także rockową formację Stormbow.

25.07, poniedziałek, 22.00 | Muchy - Powracająca FALA | bilety: 14 zł, 18 zł

Muchy - kultowy polski zespół sceny alternatywnej - zapraszają w muzyczną podróż do czasów, kiedy buntować się było łatwiej, bo żyć było trudniej, czyli w niezwykłą wycieczkę przez trzy dekady polskiej muzyki. Koncert Powracająca FALA to ścieżka dźwiękowa wydarzeń z 1985 roku, z festiwalu w Jarocinie, które udokumentował Piotr Łazarkiewicz. Muzykę pisały wtedy Republika, TILT, Izrael, czy Madame i Aya RL - dawne zespoły Roberta Gawlińskiego i Pawła Kukiza - ówcześni debiutanci. Na scenie Arsenału wybrzmią uwspółcześnione wersje takich piosenek, jak Pogo II, Nie poddawaj, czy Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia.

26.07, wtorek, 22.00 | Ho99o9 | bilety: 14 zł, 18 zł

Wymawiać: Horror. Znani także pod nazwą Ho99o9 Death Kult. Amerykańska grupa hip-hopowa stworzona przez theOGM i Eaddy'ego w New Jersey. W 2014 przenieśli się do Los Angeles, gdzie swoimi nietuzinkowymi występami zaczęli przyciągać sporą liczbę widzów. W tym samym roku magazyn "Rolling Stone" zaliczył grupę do dziesiątki nowych artystów, których koniecznie trzeba poznać, a za tym tropem podążyła redakcja "The Guardian". Do tej pory wydali dwie EP-ki: Mutant Freax i Horrors of 1999. Są autorami piosenki Bone Collector, którą można usłyszeć jako soundtrack do tegorocznego spotu Klubu Festiwalowego w Arsenale.

27.07, środa, 22.00 | Natalia Nykiel | wstęp wolny*

Zadebiutowała 23 września longplayem Lupus Electro. Do współpracy zaprosiła najbardziej niepokornych twórców nurtu, a produkcję płyty powierzyła Foxowi (odpowiedzialnemu m.in. za muzykę i produkcję płyt Marii Peszek). Na wyjątkowy - zawieszony gdzieś pomiędzy neonową nowoczesnością, a dzikością natury - klimat płyty złożyły się także doskonałe teksty napisane przez Katarzynę Nosowską, Budynia z zespołu Pogodno, Paulinę Przybysz, Bunia z zespołu Dick 4 Dick, Karolinę Kozak oraz samą Natalię. W Arsenale wykona na żywo materiał z tej właśnie płyty.

27.07, środa, 00.00 | Niemoc | wstęp wolny*

Post-wave'owe trio z Zielonej Góry. Kto tworzy? Michał Drozda (gitara, bas, efekty), Radek Reguła (gitara, bas, efekty), Filip Awłas - syntezatory, sampler. Zespół istnieje od 2013 roku. Energię i inwencję Niemocy można było zobaczyć na poznańskiej edycji Boiler Roomu, który podbili szturmem. Cytując samych chłopaków: Żeby to trochę zobrazować: Michał jest w Niemocy Yannisem Philippakisem, Radek - Thurstonem Moorem, a Filip - Davidem Byrnem. All stars.

28.07, czwartek, 22.00 | The Bug feat. Miss Red & Flowdan | bilety: 14 zł,18 zł

Ta trójka pokaże, czym jest dobre ninja tune. The Bug to najbardziej znane… sceniczne alterego Kevina Martina, znanego także jako King Midas Sound, Techno Animal/Ice/God. Dotychczas był najbardziej znany z elektronicznych aranżacji dla takich artystów, jak Grace Jones, Thom Yorke, Primal Scream, czy Beastie Boys. W Arsenale wystąpi razem z Miss Red i Flowdanem - jednej z najbardziej ostatnio rozpoznawalnych postaci w kręgach brytyjskiej urban music.

28.07, czwartek, 00.00 | Emika dj set | wstęp wolny*

Thom Yorke z Radiohead napisał o niej, że ma nadzieję, że będzie kiedyś bardzo sławna. Czesko-angielska producentka, choć kształciła się w kierunku muzyki klasycznej, została niedługo później urzeczona światem elektronicznych dźwięków. Kontrakt z kultową Ninja Tune przyniósł jej dwie płyty DVA i Emika. Jej muzyka pojawiała się też m.in. w czasie Olimpiady w Londynie czy reklamówkach Gucci i McLarena. The Weekend zsamplował artystkę przy okazji swojego Proffesional, a ona sama coraz częściej komponuje dla filmu, choćby do trailera Mission Impossible: Ghost Protocol. Obecnie Emika pracuje nad swoją pierwszą symfonią, której fragmenty będzie promować także w Polsce.

29.07, piątek, 22.00 | Waglewski Fisz Emade | bilety: 20 zł, 25 zł

Jeśli spotykają się twórcze głowy Rodziny Waglewskich, będzie to muzyka, koło której nie można przejść obojętnie. Wojciech Waglewski - ojciec. Gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, członek zespołu VOO VOO. W roku 1995 został uhonorowany "Paszportem Polityki" za łączenie muzyki różnych kultur. W latach: 1994, 2008, 2009 został laureatem Fryderyka - najważniejszej nagrody polskiego środowiska muzycznego. Fisz Emade to z kolei Bartek i Piotr Waglewscy, bracia, a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Jako pierwsi wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starają się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. To trio trzeba zobaczyć razem na scenie!

29.07, piątek, 00.00 | Hoax & Paide dj set | wstęp wolny*

Tego wieczoru wybrzmi baltimore, dubstep, footwork, grime, ghetto house, footwork, jersey club, juke i trap. Wszystko za sprawą połączenia sił Hoaxa i Paide'a. Ten pierwszy to DJ, kurator i booker znany wrocławianom z Avant Art Festival. Obecnie zajęty unikalnymi inicjatywami promotorskimi w całej Polsce, m.in. Boiler Room Gdańsk, czy RBMA Weekender Warsaw. Paide to z kolei DJ i chodząca promocja kultury footworkowej. Zainspirowany pierwszymi footworkowymi, zainicjował serię podcastów promujących muzykę z Chicago, wywołującym tym samym zainteresowanie tym gatunkiem w Polsce.

30.07, sobota, 22.00 | RSS Boys | wstęp wolny*

Występują w maskach, nie wiemy kim są. Pozostają kompletnie anonimowi. Wyraża ich tylko muzyka, którą tworzą. Rozniosła się plotka, że spotkali się w Beninie, we Wschodniej Afryce, i od tamtego czasu tworzą. Ale czy to prawda? Tworzą instrumentalną muzykę elektroniczną, w którą wplatają ciekawe sample z wokalami i wokalizami. Gatunek, który reprezentują? Cytując: to właściwie post-wszystko.

30.07, sobota, 00.00 | Lucrecia Dalt dj set | wstęp wolny*

Muzyczna postać, która na pewno zaintryguje. Lucrecia Dalt to gwiazda wytwórni Human Ear Music. W swojej muzyce rozwija idee przemieszczania fikcji, postrzegania czasu, rozmiaru, powtórzeń, wokodowania i dynamiki dźwięków. Gatunek, w którym się porusza to… diaclasa.

31.07, niedziela, 23.30 | Romek Rege dj set | wstęp wolny*

Romek Rege to prawdziwy  weteran we wrocławskich klubach. Od lat przyciąga mnóstwo ludzi na parkiety – praktycznie od pierwszych kawałków zagranych na imprezie. Podczas jego energetycznych setów usłyszeć można mnóstwo nowości alternatywnej sceny tanecznej, ale także sporo oldschoolowych kąsków, które nigdy się nie starzeją.

* Wstęp bezpłatny na podstawie karnetu/akredytacji lub biletu na koncert ważnego w danym dniu lub też festiwalowego biletu filmowego ważnego w dniu wydarzenia.