en

Jury Konkursu Powiększenie

Paweł Ferdek

Scenarzysta filmowy i telewizyjny, autor filmów dokumentalnych i podróżnik. Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW, Akademii Praktyk Teatralnych "Gardzienice" oraz europejskiego programu EKRAN w Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy. Stypendysta PISF i Programu Nipkow w Berlinie. Jego scenariusz pełnometrażowej fabuły pt. Ki nagrodzono w konkursie Hartley-Merill. Po Szklanej pułapce zrealizował dwa kolejne filmy dokumentalne: Przełamując mury (2009) w Jerozolimie oraz Odyseję złomową (2010) w Kirgistanie i Chinach.

Katarzyna Wilk

Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiowała także filmoznawstwo i medioznawstwo w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Od 2006 pracuje w Krakowskiej Fundacji Filmowej, gdzie kieruje Agencją Promocji Filmów i koordynuje projekt POLISH DOCS, promujący polskie kino dokumentalne za granicą, jest także szefową KFF Industry - wydarzeń przeznaczonych dla branży filmowej podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Dwukrotnie pracowała jako ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Autorka artykułów o filmie, teatrze i kulturze popularnej.

Katarzyna Klimkiewicz

Filmy zaczęła kręcić w wieku 16 lat, gdy rodzice w ramach akcji wyciągania jej ze "złego towarzystwa" zapisywali ją na wszystkie możliwe zajęcia pozalekcyjne. Trafiła wtedy do amatorskiego klubu filmowego SAWA i odkryła, co chce robić w życiu. Ukończyła reżyserię w Łódzkiej Filmówce. Była stypendystką Binger Film Institute w Amsterdamie, robiła filmy w Berlinie, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Chile. Jej film Wasserschlacht - Wielka Wojna Graniczna, który zrealizowała wspólnie z Andrew Friedmanem otrzymał podczas Berlinale 2007 nagrodę Berlin Today Award. Przełomem w jej karierze był film Hanoi - Warszawa, który zdobył wiele nagród w Polsce i na świecie, a Europejska Akademia Filmowa uznała go za Najlepszy Film Krótkometrażowy 2010 roku. Jej pełnometrażowy debiut fabularny Zaślepiona powstał w Wielkiej Brytanii. Film miał premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Edynburgu 2012, gdzie otrzymał nominację do Narody Michaela Powella w kategorii Najlepszy Nowy Film Brytyjski, a na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych otrzymał Grand Prix Wielkiego Jantara, Nagrodę za reżyserię oraz Nagrodę dziennikarzy. Film ten wszedł do kin w Wielkiej Brytanii i w Polsce wiosną 2013. Jej ostatni film Wyspa otrzymał Główną nagrodę w Konkursie krótkometrażowym podczas MFF w Rotterdamie w lutym 2014 roku oraz Grand Prix na festiwalu w Huesca. Katarzyna Klimkiewicz jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej, przez wiele lat była członkinią zarządu i prezeską Stowarzyszenia Film 1,2.