en
Festiwal
Przygotowanie i organizacja
Idea
Struktura festiwalu
Przyjaciele festiwalu
Zgłoś film na festiwal
Regulamin zgłaszania filmów
Gra miejska: sekretne pokazy - regulamin
Festiwalowa aplikacja na smartfony
Ważne terminy
Miejsca i obiekty festiwalowe
Mapa festiwalu
Obiekty festiwalowe
Kino Nowe Horyzonty
Arsenał Klub Festiwalowy
Galeria Awangarda BWA Wrocław
Galeria Dizajn BWA Wrocław
Miejsca rekomendowane
Wolontariat
Archiwalne strony
7. MFF Era Nowe Horyzonty
8. MFF Era Nowe Horyzonty
9. MFF Era Nowe Horyzonty
10. MFF Era Nowe Horyzonty
11. MFF Nowe Horyzonty
12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Archiwum programowe
Zapisz się na newsletter
Kontakt
Program
O programie
Kalendarz projekcji
Lista filmów
Konkursy
Konkurs Nowe Horyzonty
Jury
Jury FIPRESCI
Konkurs Filmy o Sztuce
Jury
Konkurs Europejskie Filmy Krótkometrażowe
Jury
Konkurs Polskie Filmy Krótkometrażowe
Jury
Konkurs Powiększenie
Jury
Panorama
Opery filmowe
Zagubiona autostrada
Zagubiona autostrada
Twórcy
Recenzje
Olga Neuwirth: Refleksje o
Zagubionej autostradzie
Wywiad z reżyserką
River of Fundament
Ale kino+
Trzecie Oko
Anna Biller
Posthumanizm
Retrospektywy
Mistrzowie Europejskiego Kina
Mistrzowskie lekcje kina
Víctor Erice
Nanni Moretti
Retrospektywa: Pippo Delbono
Matthew Barney: mistrz ceremonii
Andrzej Przywara: Matthew Barney - mistrz ceremonii
River of Fundament
Twórcy
Galeria zdjęć
Wojciech Delikta: Mit ozyriacki
Wojciech Delikta: Nieokrzesane myśli i nieokiełznane moce.
Kino baskijskie: trzy pokolenia reżyserów
Sekcje specjalne
Pokazy specjalne
Shakespeare Lives in Film
Gdynia na Horyzoncie
48 Hour Film Project
Inne sekcje
Nocne Szaleństwo
Sezon 2015/2016
Filmy dla dzieci
Pokazy na Rynku
Wydarzenia towarzyszące
Scena Artystyczna
Midnight Show 4
O Midnight Show Katarzyna Roj, kuratorka projektu
Gravity. Tymoteuszowi Karpowiczowi
Myszy i ludzie
Wystawy
reKONSTRUKCJA. Pierwsza wystawa fotografii Zuzanny Jagody Kolskiej. Post mortem
Krzysztof M. Bednarski: Ubi sunt ? / Gdzie oni są?
Spotkania literackie i debaty
Spotkania literackie
Debata "Zwierciadła": Więzy czy więzi?
Biblioteka festiwalowa
Koncerty w Klubie Festiwalowym
Po 16. edycji
Laureaci 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Wyniki plebiscytu publiczności
Program
Gazeta festiwalowa "Na horyzoncie"
Fotodziennik
21 lipca - otwarcie
22 lipca
23 lipca
24 lipca
25 lipca
26 lipca
27 lipca
28 lipca
29 lipca
30 lipca
31 lipca
Spotkania z twórcami
Spotkania - niedziela, 31 lipca
Spotkania - sobota, 30 lipca
Spotkania - piątek, 29 lipca
Spotkania - czwartek, 28 lipca
Spotkania - środa, 27 lipca
Spotkania - wtorek, 26 lipca
Spotkania - poniedziałek, 25 lipca
Spotkania - niedziela, 24 lipca
Spotkania - sobota, 23 lipca
Spotkania - piątek, 22 lipca
Gazeta Café
Nowe Horyzonty Rzeczywistości
Mistrzowie Europejskiego Kina na żywo
Galeria portretów
Forum Nowe Horyzonty
Varia
Klub Krytyków Forum NH
Idea Klubu
Teksty krytyków
Ludzkość
reż. Bruno Dumont
Ruchy Browna
reż. Nanouk Leopold
Wieczność
reż. Sivaroj Kongsakul
Bitwa w niebie
reż. Carlos Reygadas
Ciekawostki z przestrzeni NH
Termin 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Zakończył się 73. MFF w Wenecji
Europejskie Nagrody Filmowe w Kinie Nowe Horyzonty
Rozpoczyna się 73. MFF w Wenecji
Nowy film Anny i Wilhelma Sasnalów w Locarno
Shakespeare Lives in Film
XX Konkurs o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka - nagrodzone teksty
Zapraszamy na spotkania w Gazeta Café
Mariusz Mikliński, Agnieszka Szeffel i Mariusz Wojas polecają!
Złota Dziesiątka Ewy Szabłowskiej
Złota Dziesiątka Romana Gutka
Złota Dwudziestka Joanny Łapińskiej
Anna Osmólska-Mętrak:
Kochany Pamiętniku…
o Nannim Morettim
... Więcej artykułów
XX Konkurs o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka
Grand Prix: Grzegorz Fortuna
II nagroda: Klara Cykorz (Kukowska)
II nagroda: Jakub Popielecki
III nagroda: Sebastian Smoliński
wyróżnienie: Piotr Czerkawski
wyróżnienie: Piotr Mirski
wyróżnienie: Michał Piepiórka
wyróżnienie: Piotr Pluciński
wyróżnienie: Sebastian Pytel
Werdykt Jury XX Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka
Industry
Aktualności branżowe
Masterclass Michała Marczaka i Marty Golby, twórców filmu "Wszystkie nieprzespane noce"
7. edycja Studia Nowe Horyzonty rusza 24. lipca. Znamy już nazwiska uczestników i ekspertów
5. edycja Sunday in the Country pod Wrocławiem w ramach 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Termin zgłoszeń projektów do 7. edycji Studia Nowe Horyzonty przedłużony do końca kwietnia!
Nowe stypendia dla polskich producentów dzięki współpracy PISF i EAVE
Zgłoszenia filmów do sekcji konkursowej Powiększenie 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - do 15 kwietnia!
Nabór do 7. edycji Studia Nowe Horyzonty rozpoczęty!
Nabór nowych polskich filmów i projektów na Polish Days 2016 rozpoczęty!
Akredytacje branżowe na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty już w sprzedaży
Podsumowanie Polish Days 2015
Akredytacje branżowe
Zasady zakupu i korzystania z akredytacji branżowych
Zamów akredytację branżową
Zgłoś film
Regulamin zgłaszania filmów
Studio Nowe Horyzonty 2016 - podsumowanie
Polish Days - podsumowanie
A Sunday in the Country - podsumowanie
Archiwum: Studio NH
Archiwum: Studio NH 2015
Archiwum: Studio NH 2014
Archiwum: Studio NH 2013
Archiwum: Studio NH 2012
Archiwum: Studio NH 2011
Archiwum: Studio NH 2010
Archiwum: Polish Days
Archiwum: Polish Days 2015
Archiwum: Polish Days 2014
Newsletter branżowy
Materiały do pobrania
Kontakt
Archiwum programowe
wszystkie edycje
edycja 7, rok 2007
edycja 8, rok 2008
edycja 9, rok 2009
edycja 10, rok 2010
edycja 11, rok 2011
edycja 12, rok 2012
edycja 13, rok 2013
edycja 14, rok 2014
edycja 15, rok 2015
A - Z
0
A
B
C
Ć
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
P
R
S
Ś
T
U
V
W
X
Y
Z
Ż
Ź
Tytuły polskie
Tytuły oryginalne
Tytuły angielskie
wszystkie cykle
Otwarcie / Zamknięcie festiwalu
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty
Międzynarodowy Konkurs Filmy o Sztuce
Konkurs Europejskie Filmy Krótkometrażowe
Konkurs Polskie Filmy Krótkometrażowe
Konkurs Powiększenie
Pokazy specjalne
Panorama
Ale Kino+
Nocne Szaleństwo
Nowe Horyzonty Języka Filmowego: kostiumy
Sezon 2014/2015
Trzecie Oko #selfie: filmowe autoportrety
Kino Litwy
Gdynia na Horyzoncie
Klasyka
Ferrara vs Pasolini
Retrospektywa: Philippe Garrel
Retrospektywa: Šarūnas Bartas
Retrospektywa: Tadeusz Konwicki
Filmy dla dzieci
Pokazy na Rynku
Klub Festiwalowy w Arsenale
Wydarzenia specjalne
Wszystkie cykle
Pokój nam w naszych snach
Peace to Us in Our Dreams
Šarūnas Bartas / Litwa, Francja, Rosja 2015 / 107’
edycja 15
Siedmiu niewidzialnych ludzi
Seven Invisible Men / Septyni nematomi zmones
Šarūnas Bartas / Litwa, Francja, Portugalia, Holandia 2005 / 110’
edycja 15
Trzy dni
Three Days / Trys dienos
Šarūnas Bartas / ZSRR 1991 / 76’
Pokazywany razem z:
Pamięć minionych dni
/ Praejusios dienos atminimui / 40’
edycja 15
Wolność
Freedom / Laisve
Šarūnas Bartas / Francja, Portugalia, Litwa 2000 / 94’
edycja 15
Bezdech
Apnea
Andrzej Bart / Polska 2013 / 75’
edycja 15
Dolina Issy
Issa Valley
Tadeusz Konwicki / Polska 1982 / 102’
edycja 15
Jak daleko stąd, jak blisko
How Far, How Near
Tadeusz Konwicki / Polska 1971 / 93’
edycja 15
Lawa. Opowieść o „Dziadach” Adama Mickiewicza
A Tale of Adam Mickiewicz's 'Forefathers' Eve'
Tadeusz Konwicki / Polska 1989 / 129’
edycja 15
Mała apokalipsa
The Little Apocalypse / La petite apocalypse
Costa-Gavras / Francja, Włochy, Polska 1993 / 107’
edycja 15
Przechodzień
Andrzej Titkow / Polska 1984 / 37’
Ostatni dzień lata
Tadeusz Konwicki / Polska 1958 / 59’
edycja 15
Salto
Jump
Tadeusz Konwicki / Polska 1965 / 100’
edycja 15
Zaduszki
All Souls’ Day
Tadeusz Konwicki / Polska 1961 / 93’
Pokazywany w
Zaduszki
razem z:
Matura
/ 29’
edycja 15
Filmy dla dzieci - Poranek 1
Co jeśli?
Linda Hambäck, Marika Heidebäck / Szwecja 2014 / 13’
Mały ptaszek i wiewiórka
Lena von Döhren / Szwajcaria 2014 / 5’
Mały szczodry jeż
Marjorie Caup / Francja 2014 / 5’
Morningbird i Murmelton na zimowisku
Annette Saugestad Helland / Norwegia 2014 / 8’
Raz, dwa, drzewo
Yulia Aronova / Francja 2015 / 7’
edycja 15
Filmy dla dzieci - Poranek 2
Awokadowy miś
Thomas Fraser / Wielka Brytania 2014 / 5’
Kostka o imieniu Ture
Johan Hagelbäck / Szwecja 2015 / 9’
Mały rondelek Anatola
Éric Montchaud / Francja 2014 / 6’
Policz barany
Frits Standaert / Francja, Belgia 2015 / 7’
Prawo silniejszego
Pascale Hecquet / Francja, Belgia 2015 / 6’
Przyjacielski wróg
Vera Lalyko / Niemcy 2014 / 6’
Serce Hermana
Anne Kristin Berge / Norwegia 2014 / 9’
edycja 15
Filmy dla dzieci - Poranek 3
Brudne pranie
Aaron Martinez / USA 2014 / 18’
Kowboj – w kolorze
Trygve Nielsen / Norwegia 2013 / 7’
Maruda
Lise Cordellier / Francja 2013 / 4’
Puszka
Tatiana Kiseleva / Rosja 2013 / 6’
Wilk i baran
Natalya Grebenkina / Rosja 2013 / 8’
edycja 15
Filmy dla dzieci - Poranek 4
Mały Cousteau
Jakub Kouřil / Czechy 2013 / 8’
Pewnego razu na drzewie
Marleen van der Werf / Holandia 2013 / 15’
Szkrab na krańcach Piaśnicy
Marek Traskowski / Polska 2015 / 30’
edycja 15
Boyhood
Richard Linklater / USA 2014 / 166’
edycja 15
Dzikie historie
Wild Tales / Relatos salvajes
Damián Szifrón / Argentyna, Hiszpania 2014 / 122’
edycja 15
Gloria
Sebastián Lelio / Hiszpania, Chile 2013 / 110’
edycja 15
La strada
Federico Fellini / Włochy 1954 / 104’
edycja 15
1
..
11
12
13
14